Menu arrow-prev-red

Menu Modely
Hlavní navigace
Sdílej svůj sen
5 dveří otevřených jakémukoli dobrodružství. Nový dynamický design a nové účinné turboagregáty. Vynikající digitální propojení, které do kokpitu přivede celý svět. Všestrannost, kvalita a nové revoluční asistenční systémy, které řidiči a cestujícím nabízí neobyčejný komfort.

Cayenne pro zážitky z Porsche – ještě úchvatnější, ještě rozmanitější. A při tom zůstává tím, čím vždy byl: skutečným sportovním vozem.
Porsche - Modely Cayenne
Porsche - Modely Cayenne
Porsche - Modely Cayenne
Design
Existuje mnoho SUV. Ale jen jedeno, ve kterém pocítíte atmosféru motoristického sportu.

360°

Zažijte
Zažijte
Porsche Cayenne
Cayenne
Od 2 197 000 Kč vč. DPH
Porsche Cayenne E-Hybrid
Cayenne E-Hybrid
Od 2 610 000 Kč vč. DPH
Porsche Cayenne S
Cayenne S
Od 2 677 000 Kč vč. DPH
Porsche Cayenne Turbo
Cayenne Turbo
Od 4 026 000 Kč vč. DPH
Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid
Cayenne Turbo S E-Hybrid
Od 4 906 000 Kč vč. DPH

Technická data

4,1 - 3,8
l/100 km
92 - 86
g/km
25,9 - 25,3
kwh/100 km
500 kW/680 PS Výkon (PS)/Výkon (kW)
3,8 s Zrychlení 0 - 100 km/h s paketem Sport Chrono
295 km/h Maximální rychlost
1 983 mm Šířka
4 926 mm Délka

Motor

Umístění motoru

Motor vpředu

Počet válců

8

Palivo

Benzin

Vrtání

86,0 mm

Zdvih

86,0 mm

Zdvihový objem

3 996 cm³

Výkon (kW)

404 kW

Výkon (PS)

550 PS

Rozsah otáček pro maximální výkon

5 750 - 6 000 r/min

Maximální točivý moment

770 Nm

Rozsah otáček pro maximální točivý moment

2 100 - 4 500 r/min

Výkon elektrického motoru (kW)

100 kW

Výkon elektrického motoru (PS)

136 PS

Maximální točivý moment el.motoru

400 Nm

Systémový výkon (kW)

500 kW

Systémový výkon (PS)

680 PS

Mavimální točivý moment systému

900 Nm

Max. litrový výkon (kW/l)

101,0 kW/l

Max. litrový výkon (PS/l)

137,0 PS/l

Spotřeba/Emise WLTP*

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná):

4,1 - 3,8

Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná):

25,9 - 25,3

Emise CO2 v g/km (kombinované):

92 - 86

Třída energetické účinnosti

A

Emisní norma

Euro 6d-ISC-FCM

Přenos síly

Typ pohonu

Porsche Traction Management (PTM): aktivní pohon všech kol s elektronickou regulací, mapově ovládaná spojka s více lamelamy a automatický diferenciál brzd (ABD) a kontrola trakce (ASR)

Automatická převodovka

8stupňová převodovka Tiptronic S

Podvozek

Přední náprava

Hliníkové zavěšení přední nápravy s několika rameny

Zadní náprava

Hliníkové zavěšení zadní nápravy s několika rameny

Řízení

Servořízení Plus

Brzdová soustava

Vpředu 10pístové hliníkové monoblokové kotoučové brzdy, vzadu 4pístové hliníkové monoblokové kotoučové brzdy, Brzdové kotouče s průměrem vpředu 440 mm, vzadu 410 mm, Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB)

Stabilizační program

Stabilizační program Porsche Stability Management (PSM) s ABS, ASR, ABD, MSR

Kola vpředu

9,5Jx21 ET 46

Pneumatiky vpředu

285/40 ZR21 XL (109Y)

Kola vzadu

11,0Jx21 ET 58

Pneumatiky vzadu

315/35 ZR21 XL (111Y)

Jízdní výkony

Maximální rychlost

295 km/h

Zrychlení 0 - 100 km/h se Sport Chrono paketem

3,8 s

Zrychlení 0 - 160 km/h se Sport Chrono paketem

8,4 s

Průběžné zrychlení (80-120 km/h)

2,4 s

Terénní vlastnosti

Úhel náklonu (vzduchové odpružení, speciální úroveň)

27,5 - 24,4 °

Úhel nájezdu se vzduchovým odpružením (nejvyšší úroveň)

21,3 °

Max. světlá výška (vzduchové odpružení, normální úroveň)

190 mm

Max. světlá výška (vzduchové odpružení, speciální úroveň)

245 mm

Karoserie

Délka

4 926 mm

Šířka

1 983 mm

Šířka (s vnějšími zrcátky)

2 194 mm

Výška

1 673 mm

Součinitel odporu vzduchu (cW)

0,35 cW

Rozvor

2 895 mm

Rozchod kol vpředu

1 687 mm

Rozchod kol vzadu

1 670 mm

Provozní hmotnost

2 490 kg

Provozní hmotnost podle směrnice EU

2 565 kg

Celková hmotnost

3 075 kg

Užitečný náklad

585 kg

Objemy

Objem zavazadlového prostoru se sklopenými zadními sedačkami

1 605 l

Objem zavazadlového prostoru

645 l

Objem palivové nádrže (objem pro doplnění)

75 l

Upozornění:
“Údaje obsažené v této kartě vozu mají informativní charakter. Tato indikativní nabídka není nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této indikativní nabídky nevzniká nárok na uzavření smlouvy”

Konfigurátor

Porovnání

Barvy a kola

Výbava

Design exteriéru
Design exteriéru
Co nás všechny spojuje, je nadšení pro zážitek ze sportovního vozu. Vše začíná již na startu – při prvním pohledu na dynamické proporce modelů Cayenne. Především Cayenne Turbo ztělesňuje soustředěný sportovní charakter. Jeho příď se vyznačuje vlastním, obzvláště silným designem se zvětšenými vstupy vzduchu. Absolutní výrazný prvek u modelu Cayenne Turbo: adaptivní střešní spoiler, který se podle jízdní situace vysune do 5 poloh. A poprvé jsou pro všechny modely Cayenne k dispozici kola s rozměrem 22 palců. Výsledek: ještě více suverenity – a ještě více čistých emocí Porsche.
Všechny modely Cayenne vyjadřují nezaměnitelnou DNA Porsche, třeba svými silně zvýrazněnými předními blatníky, kapotou motoru s powerdomem či charakteristickými třídílnými vstupy vzduchu. Hlavní LED světlomety jsou za příplatek vybaveny technologií LED Matrix Beam. Jejich design je originální a zajišťuje jedinečnost modelů Cayenne.
Z boku je nápadné vedení linií střechy, zplošťující se směrem dozadu až ke střešnímu spoileru. Při pohledu zezadu upoutá okamžitě pozornost výrazný pás světel, který se táhne po celé zádi a elegantně zdůrazňuje vzhled modelu Cayenne. Koncová světla jsou vybavena vysoce moderní a precizní technologií LED. Jejich jednotlivé světelné prvky se jeví jako trojrozměrná tělesa.
Design interiéru
Design interiéru
Existuje mnoho modelů SUV. Ale jen jeden, ve kterém je již při nastupování cítit atmosféra motoristického sportu. Kvalitní, sportovní, ergonomický. Třeba díky plochému, do šířky zvýrazněnému ovládacímu panelu a zvedající se středové konzole pro rychlé přehmátnutí z multifunkčního sportovního volantu na volicí páku.
Stejně tak zde: DNA Porsche. Protože náš původ je v motoristickém sportu. Tam jsme se naučili, jak je důležité co nejtěsněji spojit vozidlo a řidiče. Interiér je prakticky postaven kolem Vás. A je tak naprosto zaměřen jen na Vás.
Máte tu například přední adaptivní sportovní sedadla (18směrová, elektricky ovládaná) s paměťovou sadou. Zaručují opravdové pocity jako v motoristickém sportu – bez nutnosti vzdát se komfortu. Masážní funkce pro komfortní sedadla (14směrová, elektricky ovládaná) vpředu za příplatek zajišťují uvolnění na dlouhých trasách.
Digitální sdružený přístroj a také inovativní koncepce ovládání a zobrazení Porsche Advanced Cockpit Vám umožní rychlý přístup ke všem funkcím. Zvukový výkon je doménou systému Burmester® 3D High-End Surround Sound.
Dalšími osvědčenými přednostmi modelu Cayenne jsou velkorysý prostor a flexibilní řešení interiéru. Shrnuto: interiér, ve kterém je opravdu škoda jezdit pouze sám.
Výkon
Výkon
Každý tým potřebuje jednoho, kdo ho pohání: generace motorů Cayenne je obzvláště výkonná, s vysokým točivým momentem, a přesto efektivní. Všechny agregáty jsou vybaveny přeplňováním.
Díky širokému odstupňování převodových stupňů snižuje 8stupňová převodovka Tiptronic S spotřebu paliva – a zvyšuje přitom komfort a sportovní charakter.
Měřítkem výkonu a designu jsou brzdy Porsche Surface Coated Brake (PSCB), které kombinují brzdové kotouče ze šedé litiny s keramickou vrstvou (karbid wolframu). Výsledek: přímá spontánní odezva a vysoká úniková stabilita, kombinovaná s exkluzivním a atraktivním vzhledem.
Airblades, aktivní klapky chladicího vzduchu a vzduchové clony integrované ve vstupech vzduchu zlepšují aerodynamiku. Jsou zárukou technické rafinovanosti, zvláštního vzhledu – a čisté dynamiky. Aby hladina endorfinů vystřelila do výše. A z jízdního společenství se stal opravdový tým.
Podvozek a pohon všech kol
Podvozek a pohon všech kol
Někdy se nabízí více cest, které nás dovedou do cíle. Tím lépe, že modely Cayenne zvládnou každou z nich. Umožňuje to mimo jiné adaptivní vzduchové odpružení s tříkomorovou technologií nebo řízení zadní nápravy. Integrovaná regulace podvozku Porsche 4D-Chassis Control centrálně analyzuje jízdní situaci ve všech 3 prostorových dimenzích – výkyvné, naklápěcí a stáčivé pohyby. Z toho vypočítává optimální jízdní režimy a synchronizuje všechny systémy podvozku v reálném čase: čtvrtý rozměr. Pro optimalizovaný celkový výkon. A pro optimální spojení sportovního charakteru a komfortu.
Pohon všech kol modelů Cayenne ve standardní výbavě zajišťuje trakci na vozovce – a v případě potřeby na závodní trati. Modely Cayenne jsou vybaveny také na mnoho dalších výzev, například na sníh nebo na průjezdy vodou až do hloubky 530 mm. Vozidlo se nezastaví ani před náročným terénem, protože adaptivní vzduchové odpružení zvyšuje v případě potřeby maximální světlou výšku.
Koncepce ovládání
Koncepce ovládání
Každý tým chce jít kupředu mílovými kroky: sdružený přístroj ukazuje cestu vpřed. Uprostřed a přímo v zorném poli řidiče je umístěn analogový otáčkoměr, klasicky s ručičkou. Vlevo a vpravo od něj se nachází vždy jeden displej s vysokým rozlišením. Na nich si můžete podle potřeby nechat zobrazit různé informace, například navigaci nebo asistenta nočního vidění.
Dalším výrazným prvkem je Porsche Advanced Cockpit. Středová konzola s Direct Touch Control disponuje povrchem ve skleněném vzhledu s tlačítky citlivými na dotyk pro přímý přístup k hlavním funkcím. Mezi tím: kompaktní volicí páka. Na ovládacím panelu je integrován dotykový displej Full HD s úhlopříčkou 12 palců.
A protože sen o sportovním vozu nezná žádné hranice, rozšiřuje Porsche Connect fascinaci značkou Porsche o inteligentní služby a aplikace. Řidič je ještě těsněji spojen s vozidlem – a se světem. Tak se z kokpitu stává řídicí centrála života.
Asistenční systémy
Asistenční systémy
Čím lépe je vše vzájemně vyladěné, tím bezpečněji, komfortněji a efektivněji dojedete do cíle.
Proto je model Cayenne vybaven četnými asistenčními systémy, které se využívají v nejrůznějších jízdních situacích. S head-up displejem máte například všechny důležité informace přímo před očima. Kromě specifických sportovních a offroad zobrazení jej můžete konfigurovat zcela podle svého přání. Asistent nočního vidění Vám při nočních jízdách poskytuje informace také z prostoru mimo dosah světlometů. K tomu infračervená kamera rozpoznává chodce nebo větší zvířata ještě před tím, než je ozáří světlomety. A systém udržování odstupu (ACC) podle vzdálenosti od vozidla jedoucího vpředu reguluje rychlost Vašeho vozu Cayenne zcela samočinně.
Ve městě i při jízdách na delší vzdálenost: asistenční systémy Vám nejen usnadňují řízení a poskytují rozsáhlou podporu, kromě toho také rozpoznají nebezpečí a včas Vás varují.
Tak se můžete zcela soustředit na to, čím je fascinace modelem Porsche tak jedinečná: nefalšovaný zážitek z jízdy.
Porsche E-Performance
Porsche E-Performance
Cayenne Turbo S E-Hybrid
4,1 - 3,8
l/100 km
92 - 86
g/km
25,9 - 25,3
kwh/100 km
Cayenne E-Hybrid udává opravdové tempo ve věci výkonu a budoucnosti. První hybridní plug-in ve svém segmentu.
S jeho čistě elektrickým dojezdem 23 km až 44 km* můžete teoreticky pojíždět celý pracovní den po městě bez zapnutí spalovacího motoru – s nejvyšší rychlostí až 135 km/h.

*Rozmezí maximálního dojezdu na elektrický pohon v závislosti na použité sadě pneumatik mezi 42-44 km.

Nová koncepce mobility je inovativní pouze tehdy, když nekončí s vozidlem. Porsche E-Performance proto zároveň zahrnuje infrastrukturu: optimálně integrovaná přípojka pro nabíjení vozidla, praktické nabíjecí příslušenství a také promyšlené možnosti nabíjení na doma i na cesty.

Domácí nabíjení

Pro nabíjení Vašeho vozu Porsche ve Vašem domově Vám doporučujeme instalaci průmyslové zásuvky. Praktický nástěnný držák pro univerzální nabíjecí přístroj Porsche (AC) patří do standardní výbavy Vašeho modelu E-Hybrid. Pokud není možná montáž na stěnu nebo si například přejete nabíjecí místo pro Vaši garáž, je za příplatek k dispozici nabíjecí stojan.

Univerzální nabíjecí přístroj Porsche (AC) a nabíjecí přípojka vozidla

Univerzální nabíjecí přístroj Porsche (AC) ve standardní výbavě vytvoří bezpečné připojení mezi různými zásuvkami a Vaším vozem Porsche. Po zasunutí do nabíjecí přípojky vozidlo nabíjecí konektor automaticky rozpozná a zajistí. Vozidlo je zabezpečeno proti rozjetí. Proces nabíjení se spustí okamžitě. Pokud ve sdruženém přístroji zadáte cílový čas, kdy má být akumulátor nabitý, spustí se proces nabíjení později. Tak můžete využívat např. výhodné noční tarify.

Nabíjení na cestách

V mnoha městech jsou k dispozici veřejné nabíjecí stojany, které můžete využít pro svůj model E-Hybrid Porsche. Za tím účelem můžete za příplatek získat nabíjecí kabel (režim 3). Alternativně nabíjíte prostřednictvím univerzálního nabíjecího přístroje Porsche (AC) proud u vhodných zásuvek, např. v zaměstnání. K tomu jsou dostupné speciální adaptéry pro síťové konektory od Porsche, které lze snadno vyměnit. Pokud chcete svůj sportovní vůz nabíjet v zahraničí, obdržíte na přání vhodný síťový kabel – dostupný pro všechny běžné zásuvky světa. A s Porsche Connect najdete pohodlně nabíjecí stojany ve svém okolí, na cestě nebo v cíli.
Navigace a informační systém
Navigace a informační systém
Každý den je tady k tomu, abychom z něj získali to nejlepší. Ať už se jedná o rozhodující obchodní schůzku, nebo je naplánován víkendový výlet s celou rodinou: důležité je vytvořit z vlastních možností ještě víc. Přitom Vás podpoří Porsche Connect. Navede Vás na ideální startovní pozici pro každý výlet – a do každého z Vašich cílů.
A to s novými užitečnými službami a aplikacemi pro chytrý telefon, které Vám mnohonásobně usnadní život. Například s novou aplikací Porsche Connect, která sjednocuje veškeré funkce konektivity do jedné aplikace v chytrém telefonu. Dálkové ovládání Vašeho Porsche nebo navigaci k Vašemu vozidlu nebo od Vašeho Porsche ke konečnému cíli.
Nebo s navigací Plus – naší online navigací, se kterou se dostanete do cíle ještě rychleji. Díky inteligentní kombinaci výpočtu trasy online a mapových dat off-line u každé navigace. Včetně aktualizace údajů z dopravy v reálném čase po minutách.
Vše o dalších službách, aplikacích a funkcích najdete online – včetně informací o dostupnosti pro Vaše vozidlo a ve Vaší zemi. Ostatně: naše nabídka služeb je neustále rozšiřována. S informacemi na internetové adrese www.porsche.com/connect zůstanete v obraze.

Katalogy & Brožury

Zde naleznete detailní informace o modelu Cayenne. Zcela jednoduše ke stažení.Porsche - Vaše další kroky

Vaše další kroky

Kontaktujte Porsche Centrum Praha, žádejte o informace.